Aktuality

Hodnotíme úspešnú sezónu 2015

Tenisová sezóna 2015 sa na Slovensku práve skončila. Mladí tenisti Benet LTC Bytča majú za sebou najúspešnejší rok v histórii klubu.

Foto_2Hráči Benet LTC víťazili na celoštátnych turnajoch na Slovensku i v Čechách. Medzi jednotlivcami vynikala dvojica Matej Markovič a Michal Čurlej. Mladší z dvojice menovaných, Matejko Markovič, vyhral v tomto roku štyri celoštátne turnaje na Slovensku v kategórii detí do 8 rokov. Matejko skončil prvý v Púchove, Banskej Bystrici, Topoľčanoch a Lieskovci a na ďalších turnajoch v Humennom, Bytči a Piešťanoch vybojoval pekné druhé miesto. Michal Čurlej odohral prvú sezónu v kategórii mladších žiakov. Medzi dvanásťročnými skončil prvý na dvoch celoštátnych turnajoch. Sezónu ukončil úspešne na turnaji v Prahe, kde zvíťazil v dvojhre aj v štvorhre. V oficiálnom rebríčku dvojhry mladších žiakov za rok 2015 patrí Michalovi výborná šiesta priečka.

V sezóne 2015 sa darilo aj ďalším hráčom v mládežníckych kategóriách. Úspechy na celoštátnych turnajoch zbierala trojica Šimon Koudela, Filip Mičušík a Martin Šušlík. Na začiatku tenisového roka bodovali hráči Benet LTC aj v súťaži družstiev.  V detskej kategórii výborne reprezentovali klub a mesto Sárka Ďurajková, Natálka Hôrecká, Jakub Juranka a Peťo Vržďák, ktorí vybojovali pekné tretie miesto na Majstrovstvách stredoslovenského regiónu v súťaži družstiev detí do 8 rokov. Darilo sa aj družstvu starších žiakov. Tím v zložení Michal Čurlej, Filip Mičušík, Šimon Koudela, Martin Šušlík a Martin Vrábel postúpil do druhej najvyššej súťaže. Družstvo bude v budúcej sezóne bojovať opäť o postup v takmer nezmenenej zostave.

Ďalším úspechom v sezóne 2015 pre tenisový klub Benet LTC Bytča bol nárast členskej detskej základne na 70 detí, ktoré sa pripravujú pod dohľadom skúsených a kvalifikovaných trénerov. Veríme, že nastávajúca sezóna bude ešte vydarenejšia a deti z tenisového klubu budú opäť úspešne reprezentovať svoj klub a mesto Bytča na tenisových podujatiach na Slovensku a v Čechách.