O nás

Úspechy

Benet LTC Bytča vznikol v roku 2003. Za desať rokov pôsobenia dosiahol náš tenisový klub niekoľko pekných úspechov v súťažiach jednotlivcov i družstiev.

Športová činnosť klubu sa naplno rozbehla v septembri roku 2005. V skromných podmienkach sa zorganizovala tenisová prípravka pre deti od 6 do 9 rokov. Prvý úspech nenechal na seba dlho čakať, keď na jar 2006 zvíťazilo družstvo Benet LTC v Mini lige detí do 9 rokov. Družstvo v zložení Matej Ďurajka, Adrián Majerčík, Martin Harciník a Katka Mikolášová sa stalo najlepším tímom v stredoslovenskom regióne.

Marek_Scamba_vitaz_Benet_Cupu_2010S vybudovaním nového tenisového areálu v lete roku 2007 sa rozšírila členská základňa detí a vzrástli aj ambície klubu. Benet LTC Bytča začal v novom areáli pravidelne organizovať celoštátne turnaje pod názvom Benet Cup. Prvým domácim víťazom sa stal v roku 2010 Marek Ščamba, ktorý vo finále porazil Denisa Hermana z Čadce 6/1 a 6/0 (foto 1). V úspešnej sezóne sa Marek prebojoval ešte trikrát do finále na celoštátnych turnajoch v Zlatých Moravciach, Bojniciach a opäť v Bytči. V štvorhre vyhral dva turnaje práve v Bytči so Samuelom Hálkom a Pavlom Slabým. Sezónu ukončil na 65. mieste slovenského rebríčka mladších žiakov. Pekné výsledky si pripísala v sezóne 2010 aj Dominika Gaňová, keď sa prebojovala dvakrát do semifinále v Púchove a na domácom turnaji mladších žiačok v Bytči.

V detských kategóriách sa náš klub v sezónach 2010 a 2011 zaradil medzi najúspešnejšie kluby na strednom Slovensku. Na turnaji Detský Mini Davis Cup a Fed Cup, ktorý sa uskutočnil v Slovenskej Ľupči, a na ktorom sa zúčastnili hráči do 7 rokov, sa nám podarilo v roku 2010 zvíťaziť. Náš klub výborne reprezentovali Miško Čurlej a Ivko Verčík. O rok neskôr družstvo v zložení Miško Čurlej a Tomáško Bologa vybojovalo bronzovú medailu.

Misko_Curlej_vitaz_Benet_Cupu_2012V sezóne 2012 sme sa dočkali ďalšieho domáceho víťaza celoštátneho turnaja Benet Cup. Vo vekovej kategórii do 8 rokov sa z prvenstva radoval Miško Čurlej, keď vo finále porazil v trojsetovom zápase Ninku Surovčíkovú zo Žiliny (foto 2). Miško Čurlej reprezentoval úspešne klub aj v nasledujúcej sezóne, keď vyhral dva turnaje na Morave a na turnaji v Topoľčanoch sa medzi desaťročnými prebojoval až do finále. Vo finále Miško nestačil tesne na o rok staršieho hráča Samuela Mojtu z TK Nitra.

Rok 2013 bol pre klub úspešný aj v tímovej súťaži Detský Davis Cup a Fed Cup. Chlapci do 10 rokov vybojovali na oblastnom kole v Žiline prvé miesto, keď porazili družstvá zo Žiliny, Kysuckého Nového Mesta a Púchova. Koncom augusta sme sa predstavili na regionálnom kole v Banskej Bystrici. Obsadili sme postupujúce tretie miesto za Dixonom Banská Bystrica a Lieskovcom.

Detsky_Davis_Cup_2013Začiatkom októbra 2013 sme cestovali do Národneho tenisového centra na celoštátne finále súťaže Detský Davis Cup a Fed Cup (foto 3). Družstvo v zložení: Michal Čurlej, Michal Belák, Šimon Koudela, Šimon Papuščák a Daniel Mokryš obsadilo celkové 12. miesto na Slovensku, ktoré je veľkým úspechom, keď v mimoriadne úspešnej súťaži, sa v minulom ročníku zúčastnilo až 275 družstiev. Chlapci zanechali v Bratislave dobrý dojem. Počas víkendu sme mali možnosť sledovať tréningy našich profesionálnych hráčok Dominiky Cibulkovej a Magdalény Rybárikovej. Odmenou nám bola aj záverečná fotografia s olympijským víťazom Miloslavom Mečířom a majsterkou sveta v štvorhre Janette Husárovou. Víťazmi deviateho ročníka sa stali chlapci TC Empire Trnava a dievčatá TK Slovan Bratislava.

Benet LTC Bytča zaznamenal prvý úspech aj v aktuálnej sezóne 2014. 14. decembra sa predstavil Miško Čurlej na turnaji detí do 10 rokov v Bratislave. Na dvorcoch TK Inter zvíťazil jednoznačným spôsobom na ďalšom celoštátnom turnaji. Vo finále porazil Petra Benjamína Privaru z TK Slovan 6/1.